Dzień Ludzi Bezdomnych

Dzień Ludzi Bezdomnych – nieformalne polskie święto obchodzone 14 kwietnia, którego istnienie zainicjował twórca stowarzyszenia Monar i Ruchu Wychodzenia z Bezdomności Markot – Marek Kotański. Święto jest obchodzone poprzez organizowanie rozmaitych akcji pomocy ludziom bezdomnym oraz akcje informacyjne mające zwrócić uwagę całego społeczeństwa na problemy ludzi bezdomnych. Dziś w poniedziałek 15.04.2019r. pracownicy Fundacji Spe Salvi … Czytaj dalej Dzień Ludzi Bezdomnych

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców na cykl bezpłatnych wykładów pod hasłem „Bądź świadomy swoich praw”. Najbliższy wykład odbędzie się w środę 20 marca o godz. 17.00 w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3 w Białymstoku. Tematem spotkania będzie prawo rodzinne i opiekuńcze. Podczas wykładu zostaną omówione zagadnienia takie jak: rozwód, władza rodzicielska, kontakty rodziców … Czytaj dalej

Asystent Osoby Bezdomnej, Edycja 2019

Od marca ruszyła kolejna edycja projektu realizowanego przez Fundację Spe Salvi pn. Asystent Osoby Bezdomnej w ramach programu MRPiPS "Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym, Edycja 2019. Cel: Prowadzenie działań aktywizujących skierowanych do osób bezdomnych. Projekt skierowany jest do wszystkich osób bezdomnych z miasta Białegostoku. Oferujemy pomoc udzieloną 15 osobom.  Uruchomiony został Punkt Pomocy Specjalistycznej, w … Czytaj dalej Asystent Osoby Bezdomnej, Edycja 2019

Po raz kolejny wygraliśmy konkurs ogłoszony przez miasto Białystok - prowadzenia Jadłodzielni Białostockiej. Jest nam niezwykle miło, że otrzymaliśmą możliwość kontynuowania prowadzenia lokalu. Zapraszamy do współpracy firmy, sklepy, cateringi oraz wszystkie osoby do dzielenia się żywnością.

Fundacja od 2010 roku nieprzerwanie świadczy zindywidualizowaną i bezpośrednią pomoc osobom bezdomnym zamieszkałym na terenie miasta Białegostoku, a od 2013 roku realizuje zadanie publiczne pod nazwą: Streetworking - działania na rzecz osób bezdomnych. Także i w tym roku będziemy realizować projekt “Streetworking - działania na rzecz osób bezdomnych. Streetworkerzy z pomocą osobom bezdomnym” (realizowany z … Czytaj dalej

Akcja ,,Podziel się posiłkiem z bezdomnymi,, dobiegła końca jeszcze raz chcemy podziękować wszystkim osobom, które odpowiedziały na naszą prośbę i przynosiły potrawy, udostępniały plakat, przekazywały informację innym, angażowały się jako kierowcy. Dzięki Wam mogliśmy wspomóc wiele osób potrzebujących. Zachęcamy do wsparcia przez cały rok 🙂

Serdecznie dziękujemy za każdy dzisiejszy dar serca 🙂 wiele dziś sprawiliście radości naszym podopiecznym i nam 🙂 jutro i pojutrze jeszcze można dzielić się potrawami. Fundacja otwarta będzie od 9.00-18.00

Tradycyjnie, w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, pracownicy Fundacji „Spe Salvi” zorganizowali Wigilię dla swoich podopiecznych. Uroczystość przebiegła w wyjątkowo podniosłym nastroju dzięki obecności Jego Ekscelencji Najdostojniejszego Arcybiskupa Metropolity Białostockiego dr Tadeusza Wojdy, biskupa Henryka Ciereszko, Prezydenta Miasta Tadeusza Truskolaskiego, Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego oraz Marszałka Województwa Artura Kosickiego. Prezes fundacji ks. dr Adam … Czytaj dalej

W tym roku bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi" zachęcamy do promocji akcji, udostępniania plakatów, włączania się czynnie jako wolontariusze. W linku poniżej można przeczytać więcej: http://podzielmysie.pl

W dniu dzisiejszym mieliśmy zaszczyt wraz ze Stowarzyszeniem Ku Dobrei Nadziei odebrać wyróżnienie z rąk Pani Minister Elżbiety Rafalskiej w ramach Podlaskiej Sieci Współpracy Podmiotów Ekonomii Społecznej Pracujących z Osobami Bezdomnymi 🙂