16 listopada 2018 roku obchodziliśmy Święto Matki Bożej Miłosierdzia. Z tej okazji zaszczycił nas Jego Ekscelencja Najdostojniejszy Ksiądz Biskup dr hab. Henryk Ciereszko, który na początku spotkania podzielił się z nami refleksjami na temat miłosierdzia oraz szczególnej roli Matki Bożej w kontakcie z Bogiem. Następnie mieliśmy okazje obejrzeć dwa filmy o błogosławionym księdzu Michale Sopoćko. … Czytaj dalej Święto Matki Bożej Miłosierdzia
Spotkanie z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
Spotkanie poświęcone było Ojcom Niepodległości na Ziemi Zabłudowskiej. 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę miało miejsce nie tylko dzięki wybitnym postaciom historycznym , ale także wyjątkowym mieszkańcom małych miejscowości m. in. taki jak Zabłudów. W gronie tych osób znaleźli się: ks. Stanisław Nawrocki – pierwszy proboszcz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w niepodległej … Czytaj dalej Spotkanie z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
Warszaty kulinarne dla seniorów
5 listopada odbyło się spotkanie z Panią dietetyk Grażyna Metelską na temat zdrowego żywienia w wieku poprodukcyjnym. Jak zwykle seniorzy licznie przybyli na spotkanie. Uczestnicy wspólnie z Panią Grażyna ustalili menu na warsztaty kulinarne, które odbyły się 7 i 8 listopada 2018 roku. Uczestnicy przygotowali zdrowe, dietetyczne dania bez dodatku cukru. Przygotowali zupę krem z … Czytaj dalej Warszaty kulinarne dla seniorów
Aerobik dla seniorów
W ramach projektu „Aktywny Senior – Zdrowy Senior” nasi seniorzy rozpoczęli udział w stałych ćwiczeniach aerobiku dla seniorów. Spotkania aerobiku będą odbywać się Maniac Gym w piątki od 9:00 i będą trwały przez cały październik i listopad. Ćwiczenia są dobrym sposobem do tego, aby pozostać w dobrej formie fizycznej oraz psychicznej. Do późnej starości powinno się … Czytaj dalej Aerobik dla seniorów
Konferencja “Polonia Restituta” – o godności i sprawiedliwości
Pracownicy naszej Fundacji mieli okazje wziąć udział w konferencji pt. “Polonia Restituta” która odbyła się 15 października w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej. Konferencja była poświęcona godności i sprawiedliwości społecznej w kontekście Katolickiej Nauki Społecznej oraz nad współczesnymi wyzwaniami, jakie niosą ze sobą bieda i wszelkiego rodzaju społeczne wykluczenia zastanawiali się uczestnicy białostockiej konferencji z cyklu „Polonia Restituta”. Na miejscu zaprezentowana została wystawa … Czytaj dalej Konferencja “Polonia Restituta” – o godności i sprawiedliwości
Spotkanie seniorów z policjantami z Komendy Miejskiej w Białymstoku
Odbyło się kolejne spotkanie z seniorami w Centrum Wystawienniczo-konferencyjnym w ramach zadania publicznego „Aktywny Senior – Zdrowy Senior”. Na spotkanie zostali zaproszeni policjanci z Komendy Miejskiej w Białymstoku. Jednym z najważniejszych zagadnień poruszonych przez policjantów była profilaktyka oraz edukacja środowiska seniorów pod kątem przestępstw, których stają się ofiarami. Jednym z problemów poruszonych przez policjantów były działaniami oszustów … Czytaj dalej Spotkanie seniorów z policjantami z Komendy Miejskiej w Białymstoku
Spotkanie z seniorami
W Centrum Wystawienniczo- Konferencyjnym odbyło się kolejne spotkanie z seniorami w ramach zadania publicznego "Aktywny Senior - Zdrowy Senior". Na spotkanie została zaproszona pani prof.dr hab.n.med. Maria Górska endokrynolog.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panią prof.dr hab.n.med. Marią Górską endokrynologiem, dnia 01.10.2018r. o godz. 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w Białymstoku, ul. Kościelna 1A oraz Doradcą życiowym 03.10.2018r. godz.11.00. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 85 7320134 lub Biurze Fundacji
Zapraszamy na kolejne spotkania Budżetu obywatelskiego
Budżet Obywatelski to projekt, w którym mieszkańcy Białegostoku decydują o przeznaczeniu części budżetu miasta: zgłaszają projekty do realizacji, a następnie oddają na nie swoje głosy. Ostatnie spotkania odbyły się: Rynek Kościuszki, Pałac Lubomirskich os. Dojlidy, Plaża Miejska Dojlidy, Park Planty. Ostatnie przed nami spotkanie odbędzie się 30 września 2018 roku, o godz. 15:00 - Pływalnia … Czytaj dalej Zapraszamy na kolejne spotkania Budżetu obywatelskiego
Wycieczka szlakiem Św. Jakuba „Sejny – Wigry”
Przez Suwalszczyznę przebiega wiele szlaków turystycznych. Jest wśród nich jeden szczególny, stanowiący część jednego z najstarszych i najdłuższych szlaków w Europie - Drogi Św. Jakuba. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od Mszy Św. w Sejnach, tuż po niej siostra kustoszka oprowadziła nas po klasztorze. Następnie pojechaliśmy szlakiem na którym występowały wskazówki na drzewach żółto-niebieskie znaki oraz specjalne … Czytaj dalej Wycieczka szlakiem Św. Jakuba „Sejny – Wigry”
