Bezdomnizm stał się corocznym cyklicznym wydarzeniem za realizację, którego w tym roku odpowiada nasz kolega Paweł Pietruczuk. W tym roku odbyła się czwarta edycja wydarzenia. W ramach zadania publicznego współfinansowanego z budżetu Miasta Białystok, oprócz wystawy fotografii Pawła Pietruczuka i Sandry Sikorskiej odbył się koncert naszego streetworkera Michała "Ciry" Ciruka, osoby blisko związanej z Białymstokiem. … Czytaj dalej Bezdomnizm IV
Bezdomnizm IV
Jak co roku, Fundacja Spe Salvi organizuje przy dofinansowaniu z budżetu Miasta Białegostoku, wydarzenie kulturalne pod nazwą Bezdomnizm. 22.08.2019r o godzinie 18:00 - odbyła się już czwarta edycja tego projektu. Event rozpoczął prezes fundacji ks. Adam Matan, witając zgromadzonych gości. Wśród nich znaleźli się, oprócz osób bezpośrednio uczestniczących w wydarzeniu również pracownicy innych białostockich instytucji zajmujących … Czytaj dalej Bezdomnizm IV
Wystartował projekt pt. "Złota Rączka 2019" dofinansowany ze środków budżetu miasta Białegostoku. W ramach projektu można uzyskać bezpłatną pomoc w drobnych naprawach technicznych, niewymagających natychmiastowej interwencji, specjalistycznej wiedzy lub uprawnień, niepociągających za sobą dużych nakładów finansowych. Pod pojęciem drobne naprawy techniczne kryje się m.in.: wymiana uszczelek w przeciekających kranach, wymiana pokręteł baterii, słuchawek, węży prysznicowych, … Czytaj dalej
Na zewnątrz pogoda nie rozpieszcza. Zachęcamy do włączenia się w letnią akcję białostockich streetworkerów Widzisz osobę bezdomną podaruj jej butelkę wody lub przynieś do Fundacji na ul. Radzymińskiej 16 lok 05; 15-863 Białystok, a my dostarczoną wodę rozwieziemy dla naszych podopiecznych. Woda stanowi podstawę naszej egzystencji. Bez odpowiedniej jej ilości organizm nie jest w stanie … Czytaj dalej
Podczas dzisiejszej konferencji mieliśmy okazję wysłuchać interesujących wykładów m.in. Ks. Stanisław Słowik podzielił się dobrymi praktykami prowadzonymi przez Caritas Diecezji Kieleckiej, Prezes Ogólnopolskiej Federacji na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności Jakub Wilczek mówił o prawach osób bezdomnych jako wyzwaniu dla gmin i organizacji. Ewa Bijak przedstawiciel Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego przedstawiła dane statystyczne z województwa podlaskiego z … Czytaj dalej
Podlaskie Forum na Rzecz Wychodzenia z Bezdomności serdecznie zaprasza na wojewódzką konferencję pn. „Województwo podlaskie w obliczu bezdomności – nowe zasady” objętą honorowym patronatem Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Pani Elżbiety Rafalskiej, Wojewody Podlaskiego – Bohdana Paszkowskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego – Artura Kosickiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku – Tadeusza Truskolaskiego. Tematem przewodnim spotkania … Czytaj dalej
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców na cykl bezpłatnych wykładów pod hasłem „Bądź świadomy swoich praw”. Najbliższy wykład odbędzie się w środę 28 maja o godz. 17.00 w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3 w Białymstoku. Temat: Pomoc społeczna Podczas wykładu zostaną omówione zagadnienia takie jak: formy wsparcia, rodzaje zasiłków, kryteria dochodowe, sposoby zaskarżania decyzji … Czytaj dalej
Zakończyliśmy tegoroczną akcję Wielkanocną "Podziel Się Posiłkiem z Bezdomnymi". Dziękujemy wszystkim osobom przynoszącym żywność, każdemu zaangażowanemu kierowcy, każdej osobie udostępniającej plakat, mediom za rozpowszechnienie informacji. Przez te trzy dni mogliśmy dzięki Wam pomóc naszym podopiecznym i każdej osobie przybyłej po żywność. Zachęcamy do niemarnowania jedzenia także w ciągu roku. I dzielenia się w Jadłodzielni Białostockiej … Czytaj dalej
Po raz kolejny bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji "Podziel Się Posiłkiem z Bezdomnymi", zachęcamy do włączenia się i dzielnia żywnością pozostałą po świętach. W tych szczególnych trzech dniach wydłuży swoje funkcjonowanie, w Poniedziałek Wielkanocny otwarci będzie od 14.00 do 18.00, natomiast we wtorek i środę - 9.00-18.00. Wszelkie świeże potrawy nadające się do skonsumowania w … Czytaj dalej
Dzień Ludzi Bezdomnych – nieformalne polskie święto obchodzone 14 kwietnia, którego istnienie zainicjował twórca stowarzyszenia Monar i Ruchu Wychodzenia z Bezdomności Markot - Marek Kotański. Święto jest obchodzone poprzez organizowanie rozmaitych akcji pomocy ludziom bezdomnym oraz akcje informacyjne mające zwrócić uwagę całego społeczeństwa na problemy ludzi bezdomnych. Dziś w poniedziałek 15.04.2019r. pracownicy Fundacji Spe Salvi … Czytaj dalej
