Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

7 września w hotelu Trio odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Nasi pracownicy mieli okazje przećwiczyć w teorii i praktyce najważniejsze zagadnienia z zakresu pierwszej pomocy. Szkolenie prowadzone zostało przez ratownika medycznego którego wiedza i umiejętności poparte są wieloletnim doświadczeniem. Podczas zajęć mieliśmy okazje zapoznać się z działaniem automatycznego defibrylatora AED, którego dostępność w naszym … Czytaj dalej Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

Warsztaty dotyczące wyrażania emocji.

6 września pracownicy naszej Fundacji zorganizowali warsztaty dot. wyrażania emocji. Opierając się na postaciach bajkowych z Filmu „W głowie się nie mieści”- Radości, Smutku, Gniewie, Strachu i Odrazie - wkroczyliśmy w świat emocji, sytuacji które mogą je powodować oraz sposobów ich przeżywania i radzenia sobie z nimi. Następnie zorganizowaliśmy dyskusję i rozmowy obejmujące następujące tematy: … Czytaj dalej Warsztaty dotyczące wyrażania emocji.

Budżetu Obywatelski 2019

Nasza Fundacja wzorem lat ubiegłych włączyła się w promowanie Budżetu Obywatelskiego 2019. Od 14 sierpnia do 02 października 2018 realizujemy zadanie publiczne pt. "Nasz Budżet Obywatelski" finansowane ze środków budżetu Miasta Białegostoku. Odbyły się już dwa spotkania, pierwsze na Rynku Kościuszki podczas Miasta Dobrej Muzyki, drugie przy Pałacyku Lubomirskich w parku Dojlidy podczas Kina z … Czytaj dalej Budżetu Obywatelski 2019

Trzecia Edycja Bezdomnizmu już za nami!

23 sierpnia 2018 roku w Centrum Aktywności Społecznej odbyła się trzecia edycja Bezdomnizmu. Wystawa zgodnie z tytułem przedstawia zatarte granice pomiędzy życiem ludzi "domnych" a bezdomnymi. Autorem wystawy jest Paweł Pietruczuk - streetworker Fundacji Spe Salvi, który od paru lat pracuje z osobami bezdomnymi. Oprócz zaprezentowanej wystawy obrazów i fotografii  mieliśmy okazje posłuchać lokalnych muzyków: … Czytaj dalej Trzecia Edycja Bezdomnizmu już za nami!

Kolejny raz będziemy realizować projekt „Aktywny Senior – Zdrowy Senior 2018”

Kolejny raz nasza Fundacja będzie realizować  projekt „Aktywny Senior  – Zdrowy Senior 2018” dofinansowany ze środków z budżetu Miasta Białegostoku. W ramach projektu dla 20 osobowej grupy seniorów przewidziane są spotkania z min. : doradcą życiowym, dietetykiem, lekarzem oraz warsztaty kulinarne i zajęcia z rehabilitantem. Zapraszamy na zajęcia Więcej informacji w Fundacji  Spe Salvi ul. Warszawska 50, tel: 85 … Czytaj dalej Kolejny raz będziemy realizować projekt „Aktywny Senior – Zdrowy Senior 2018”

To już jutro! Nasza Fundacja SPE SALVI, która wygrała konkurs ogłoszony przez Prezydenta Miasta Białegostoku na realizację pierwszej Jadłodzielni w  Białymstoku przypomina wszystkim, że od WTORKU (10 lipca 2018r.) JADŁODZIELNIA zaczyna oficjalną działalność, a to oznacza, że DO JEJ OTWARCIA ZOSTAŁO JUŻ NIECAŁE 24h !!! Zachęcamy wszystkich do dzielenie się produktami spożywczymi i przynoszenia ich … Czytaj dalej

!Oferta Pracy – STREETWORKER!

  Poszukujemy mężczyzny na stanowisko streetworkera praca terenowa z osobami bezdomnymi   Wykształcenie wyższe o charakterze społecznym (np. pedagogika, praca socjalna, psychologia, socjologia, prawo). Mile widziane doświadczenie w pracy z osobami bezdomnymi lub sektorze pomocowym.   Zakres obowiązków: - docieranie do osób bezdomnych przebywających w miejscach niemieszkalnych, jak pustostany, dworce, zsypy, altanki, tereny leśne; - … Czytaj dalej !Oferta Pracy – STREETWORKER!

5 Lat Budżetu Obywatelskiego w Białymstoku

Dnia 14 grudnia w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ulicy Kościelnej 1A w Białymstoku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy 5 LAT BUDŻETU OBYWATELSKIEGO W BIAŁYMSTOKU. Wystawa została przygotowana przez Fundację „SPE SALVI”. Można ją oglądać na pierwszym piętrze Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A. Wystawa „5 Lat Budżetu Obywatelskiego w Białymstoku” prezentuje białostockie … Czytaj dalej 5 Lat Budżetu Obywatelskiego w Białymstoku

Wigilia Bożego Narodzenia

Dnia 11 grudnia 2017 w Fundacji „Spe Salvi” odbyła się symboliczna wigilia zorganizowana przez pracowników Fundacji dla bezdomnych  podopiecznych fundacji. Uroczystość przebiegła w wyjątkowo podniosłym nastroju dzięki obecności Jego Ekscelencji Najdostojniejszej Arcybiskupa Metropolity Białostockiego dr Tadeusza Wojdy. Ksiądz Arcybiskup podzielił się z zebranymi refleksją w krótkiej przemowie oraz po modlitwie zebrani łamali między sobą opłatek … Czytaj dalej Wigilia Bożego Narodzenia

Wigilia Bożego Narodzenia z Fundacją Spe Salvi

Fundacja Spe Salvi uroczyście zaprasza na Kolację Wigilijną, która odbędzie się w poniedziałek 11 grudnia 2017r. o godzinie 16:00 przy ulicy Warszawskiej 50 w Białymstoku. Kolacja jest możliwa dzięki pomocy: Zespół Szkół Zawodowych Nr 2                     Zespół Szkół Technicznych im. gen. W. Andersa